Według badania Kantar TNS cztery partie znalazłyby się w Sejmie

02
Marzec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Pierwsze miejsce zajął PiS, drugie PO, a na trzecim znalazły się Nowoczesna i Kukiz’15. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5 procentowego progu wyborczego.

Na partię rządzącą wskazało 33 proc. ankietowanych przez Kantar TNS – to o 3 proc. mniej niż w poprzednim miesiącu. Druga PO uzyskała 22 proc. poparcia – o 3 punkty więcej niż ostatnio. Na trzecim miejscu ex aequo znalazły się Nowoczesna i Kukiz’15, które popiera 8 proc. Polaków. W styczniu Kukiz’15 odnotowało wynik o 4 pkt. proc. lepszy niż obecnie, natomiast Nowoczesna utrzymała poparcie a podobnym poziomie.

Do Sejmu nie weszłyby PSL i SLD, które uzyskały po 3 proc. poparcia oraz partie: Razem, Wolność (dawniej KORWiN) i Twój Ruch z wynikiem 1 proc.

Spora grupa, bo aż, 20 proc. respondentów nie wie na kogo zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych –  to dwukrotnie więcej niż w styczniu.

Sondaż został wykonany od 17 do 22 lutego 2017 roku na ogólnokrajowej, reprezentatywnej grupie 1009 dorosłych Polaków. Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.