Według prezydenta, dobra płaca i inwestycje przedsiębiorców są gwarantem rozwoju gospodarczego

17
Listopad
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Andrzej Duda podczas inauguracji II edycji Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa powiedział, że Polska gospodarka nie będzie się rozwijała, jeśli pracownik nie będzie dobrze wynagradzany. Jednocześnie podkreślił, że rząd ma stwarzać przedsiębiorcom warunki do inwestowania.  

Prezydent mówił, że Kongres 590 pokazuje bardzo ważny obszar współpracy pomiędzy rządzącymi a przedstawicielami szeroko pojętego biznesu – zarówno spółek skarbu państwa jak i spółek prywatnych.

– Absolutna, zdecydowana większość polskiego dobra narodowego wypracowywana jest poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa. To jest ponad 95 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych naszego kraju – powiedział prezydent.

Duda zwrócił także uwagę, że płaca jest elementem konkurencji między przedsiębiorcami o najlepszych pracowników. – Moją wielką ambicją jest to, żebyśmy pod względem płac, a więc poziomu życia rodzin zbliżali się do Europy Zachodniej. Nie będziemy się zbliżali, jeżeli Polska będzie krajem taniej siły roboczej – stwierdził.

Prezydent zaapelował również do rządu, żeby stwarzał takie warunki przedsiębiorcom, które skłonią firmy do zwiększenia poziomu inwestycji. – Cały czas ogromne kwoty pieniędzy są zakumulowane na kontach polskiego biznesu. Żeby te pieniądze uruchomić, potrzebna jest również dobra akcja kredytowa wspierająca tego typu decyzje – mówił. Natomiast do przedsiębiorców zaapelował, aby mieli odwagę do inwestowania.

Według Dudy realizowany przez obóz rządzący program ma stworzyć możliwość rozwoju gospodarczego dla wszystkich obywateli oraz dla każdej części naszego kraju. – To jest program, który ma wyrównać Polskę pod względem rozwojowym, pomiędzy tymi regionami, które są już dobrze rozwinięte, a tymi, które do tej pory były zaniedbane, pomijane w programach rozwojowych. Chodzi o to, żeby zrealizować to, co nazywamy zrównoważonym rozwojem – powiedział.