Według szefa PSL to jego ugrupowanie najlepiej dba o interesy polskiej wsi

21
Wrzesień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie radiowej Trójki odniósł się do sondaży poparcia dla partii politycznych, w których dobre wyniki uzyskuje PiS. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego stwierdził również, że rząd nie pomaga rolnikom pomimo tego, że jest za to odpowiedzialny.

 

– Rolnicy nie dostają odszkodowań, nie mogą kupić materiału siewnego, mają gigantyczny problem. To jest sprawa dla rządu, który odpowiada za pomoc rolnikom, a tej pomocy do dzisiaj nie udzielił – mówił szef ludowców w radiowej Trójce.

Władysław Kosiniak-Kamysz odnosząc się do dużego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości na wsi, które pokazują sondaże przyznał, że PiS ma swoich zwolenników, jednak zauważył, iż to poparcie spada, za to notowania ludowców rosną. – Atak premiera Morawieckiego nie był spowodowany wzrostem poparcia na wsi, tylko jego spadkiem. Jest sondaż, który pokazuje, że najlepiej o interesy polskiej wsi dba PSL – powiedział. Zwrócił także uwagę, że jego ugrupowanie jest cały czas obrażane przez Mateusza Morawieckiego. Kosiniak-Kamysz mówił, że premier – kłamie na temat PSL. (…) Opowiada bzdury na temat naszej roli w poprzednich koalicjach, że nie budowaliśmy dróg i mostów.

Szef ludowców skomentował też ostatnie sondaże poparcia dla partii, w których od 7 do 13 procent obywateli wskazało PSL. – Wynik dwucyfrowy jest naszą ambicją – powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że partię stać na taki wynik.