Wiceszef MSZ spotkał się z przedstawicielami białoruskich organizacji pozarządowych

22
Maj
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Bartosz Cichocki zadeklarował kontynuację polskiej pomocy dla białoruskich projektów pozarządowych i wyraził poparcie dla działań prowadzących do konstruktywnego dialogu między władzami białoruskimi i społeczeństwem obywatelskim. Wiceszef MSZ pozytywnie odnotował działania podejmowane w kierunku wzmocnienia białoruskiej tożsamości oraz otwarcia Białorusi na gości z zagranicy, podając jako przykład możliwość pięciodniowego bezwizowego pobytu na Białorusi – informuje resort.

 

– Polska zainteresowana jest rozwojem stosunków bilateralnych z Białorusią, których nieodzownym elementem jest i będzie dialog ze społeczeństwem obywatelskim, oraz współpracy tego kraju z UE – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki podczas spotkania w Warszawie z przedstawicielami białoruskich organizacji pozarządowych zarejestrowanych w Polsce.

„Obecni na spotkaniu goście reprezentowali organizacje o różnorodnym profilu działalności: edukacyjnym, medialnym, analitycznym, w obszarze badań historycznych i opinii publicznej. W rozmowach wzięli udział gościnnie także ambasadorowie ds. Partnerstwa Wschodniego z Królestwa Szwecji, Zjednoczonego Królestwa Niderlandów i Rumunii, wizytujący Warszawę w związku z zaplanowaną na 22 maja br. wizytą ambasadorów ds. Partnerstwa Wschodniego w Mińsku” – napisało ministerstwo w komunikacie.