Wizyta parlamentarzystów Republiki Korei w Sejmie

22
Styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

O nawiązaniu współpracy pomiędzy komisjami obu parlamentów w dziedzinie: sportu i turystyki, bezpieczeństwa na imprezach sportowych oraz promocji rozmawiali w Sejmie polscy parlamentarzyści z przedstawicielami Komitetu Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei. W rozmowach udział wzięła także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Delegacja koreańska przyjechała do Warszawy na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki posła Ireneusza Rasia.

Rozmowy dotyczyły m.in. nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Pjonczangu. Wicemarszałek Kidawa-Błońska podkreśliła, że obecność polskich sportowców na IO w Pjongczangu przyczyni się do jeszcze lepszego poznania się obu narodów. Podkreśliła, że w tym kontekście istotna jest obecność Prezydenta RP Andrzeja Dudy na uroczystym otwarciu Igrzysk Olimpijskich.

Wicemarszałek zaznaczyła, że oprócz kwestii sportowych istotne jest także zacieśnianie współpracy kulturalnej. Przykładem tego może być m.in. udział polskich filmowców w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei. Wyraziła ponadto nadzieję na zwiększenie obecności filmów koreańskich w polskich kinach.