Wizyta szefa MON w Czarnogórze

03
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W Podgoricy odbyły się rozmowy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z ministrem obrony Predragiem Boškovićem.

– Dziękuję za możliwość przeprowadzenia rozmów z ministrem obrony Czarnogóry. Dziękuję za gotowość udziału czarnogórskiego pododdziału w natowskiej batalionowej grupie bojowej, która jest rozmieszczona w Polsce na wschodniej flance NATO, i która odgrywa dziś fundamentalną rolę w obronie, przeciwdziałaniu, odstraszaniu wobec jakiejkolwiek próby agresji na Polskę i NATO. Bardzo dziękuję za to poświęcenie i wysiłek wojska czarnogórskiego. (…) Dziękuję za waszą determinację  – powiedział  minister obrony narodowej Antoni Macierewicz  po zakończeniu rozmów z ministrem Predragiem Boškovićem.

– Polska jest szczególnie zainteresowana wzmacnianiem sojuszu NATO i z tego względu bardzo cieszymy się, że Czarnogóra jest członkiem NATO, a jej doświadczenia, potencjał i Marynarka będzie wspierała bezpieczeństwo naszych państw – mówił szef MON.

Macierewicz poinformował również, że podczas spotkania omówiono m.in. kwestie związane z polityką międzynarodową oraz sprawami armii i przemysłów obronnych.  – Rozmawialiśmy też o inicjatywie, która rodzi się obecnie na kanwie doświadczeń z tego lata, z inicjatywy prezydentów państw Europy Środkowej i została poparta tak zdecydowanie przez prezydenta Trumpa, która dała owoce w postaci konferencji Trójmorza – mówił minister Macierewicz.

– Nie ma wątpliwości, że w dzisiejszym  niespokojnym i pełnym niebezpieczeństw i zagrożeń  świecie im więcej jest integracji transatlantyckiej, im bardziej porozumiewamy się w  w tym obszarze europejskim, tym bardziej będziemy odporni na zewnętrzne zagrożenia – powiedział na zakończenie briefingu szef polskiego MON.