Wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy PO i Nowoczesnej jest Rafał Trzaskowski

24
Listopad
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szefowie PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna oraz Ryszard Petru poinformowali, że poseł Platformy Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta stolicy. Natomiast członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej jest kandydatem na wiceprezydenta Warszawy. Liderzy obydwu ugrupowań zapowiedzieli również dalsze rozmowy mające wyłonić wspólnych kandydatów na prezydentów innych miast. 

Rabiej podczas konferencji prasowej w Sejmie poinformował, że Trzaskowski jest wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy. – Ja jestem kandydatem na wiceprezydenta Warszawy i razem będziemy starali się o to, żeby wygrać wybory w Warszawie. (…) Jestem zadowolony z tego porozumienia, zawsze byłem zwolennikiem gry zespołowej, zwłaszcza w doskonałej drużynie, to będzie rozwiązanie dobre dla warszawiaków, dobre dla opozycji i dobre dla Polski – stwierdził polityk Nowoczesnej.

Z kolei Schetyna mówił, że proces jednoczenia opozycji wchodzi w nowy etap. Zapowiedział, że PO i Nowoczesna chcą współpracować, wspierając swoich kandydatów w wyborach na prezydentów miast. – Chcemy także budować szerszy projekt wspólnego występowania, wspólnej pracy na rzecz sejmików, tam chcemy szerokiej, otwartej, obywatelskiej koalicji i taką zbudujemy – zapowiedział przewodniczący Platformy.