Współpraca środkowoeuropejska. Konferencja na UKSW pod patronatem Marszałka Sejmu – zapowiedź

09
Październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Katolicki Uniwersytet Pétera Pázmánya w Budapeszcie zapraszają na międzynarodową konferencję „Śladami św. Władysława. Współpraca środkowoeuropejska: od pierwszej wyprawy krzyżowej po Grupę Wyszehradzką”. Konferencja została objęta honorowym patronatem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Głównym bohaterem spotkania jest postać, zasłużona w historii Węgier i związana z Polską, Władysław I Święty, król Węgier z dynastii Arpadów, święty Kościoła katolickiego i patron Węgier. Prelegenci z Polski i Węgier przybliżą uczestnikom konferencji postać Władysława I Świętego zarówno z okresu jego życia i panowania, jak i wpływu jego spuścizny na dzieje Europy Środkowo-Wschodniej, aż po dzieje najnowsze. Wśród mówców m.in.: ks. prof. Waldemar Graczyk, prof. László Veszprémy, prof. Jolanta Marszalska, ks. dr Zoltan Lukacsi, prof. Antoni Dudek, dr Maciej Szymanowski, prof. Sandor Oze.

Konferencja odbędzie się we wtorek 10 października 2017 r. w kampusie UKSW, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie (sala 201, bud. 23). Początek o godz. 9.00.