Wyjazdowe posiedzenie Rady Ochrony Pracy – zapowiedź

14
Maj
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W dniach 15-16 maja w Gdyni odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Rady Ochrony Pracy, na którym m.in. przyjęte zostanie stanowisko w sprawie współdziałania w przedsiębiorstwie służby bhp i społecznej inspekcji pracy w celu zapewnienia realizacji zadań pracodawcy wynikających z Kodeksu pracy.

Członkowie ROP spotkają się także z przedstawicielami Zarządu Portu Gdynia oraz przyjrzą się pracy pracowników portowych.

Plan wyjazdowego posiedzenia:

15 maja, godz. 15.30 (sala konferencyjna w Hotelu Mercure):
1. Przyjęcie stanowisk Rady Ochrony Pracy w sprawie:
– współdziałania w przedsiębiorstwie służby bhp i społecznej inspekcji pracy w celu zapewnienia realizacji zadań pracodawcy wynikających z Kodeksu pracy;
– prewencji wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
2. Problematyka stresu w miejscu pracy – ocena i zapobieganie. Systemy organizacji pracy a stres psychofizyczny – materiał przygotowany przez Państwową Inspekcję Pracy i Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.
3. Zaopiniowanie wniosków Głównego Inspektora Pracy w sprawie zamiaru odwołania:
– Janusza Czyża ze stanowiska Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach w związku ze złożoną rezygnacją z zajmowanego stanowiska;
– Marka Wójciaka ze stanowiska Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie w związku ze złożoną rezygnacją z zajmowanego stanowiska.
4. Sprawy bieżące.

16 maja, godz. 9.00 (Port Gdynia):
1. Spotkanie z przedstawicielami Zarządu Portu Gdynia.
2. Obserwacja urządzeń oraz pracy pracowników portowych.