Wzmocnienie współpracy biznesowej miedzy Polską i USA

05
Kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Premier Mateusz Morawiecki i ambasador USA w Polsce Paul W. Jones ogłosili utworzenie Polskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych. Ma ona pomóc w promowaniu oraz umacnianiu więzi biznesowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. 

 – Wchodzimy w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko – amerykańskich i utworzenie Izby polsko – amerykańskiej jest ważnym elementem budowy mocnej obecności naszego biznesu w Stanach Zjednoczonych, ale również wzmocnienia obecności przedsiębiorców amerykańskich w Polsce – powiedział szef polskiego rządu podczas spotkania z dziennikarzami.

Natomiast Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul W. Jones mówił, że bardzo się cieszy, że uczestniczy w prezentacji tej ważnej inicjatywy. – Relacje handlowe i inwestycyjne między Stanami Zjednoczonymi a Polską są dobre, a powołana właśnie Polska Izba Handlowa w USA może odegrać  istotną rolę w stymulowaniu ich dalszego rozwoju – stwierdził.

Polska Izba Handlowa w Stanach Zjednoczonych, ma zająć się promowaniem oraz umacnianiem więzi biznesowych i gospodarczych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jej celem będzie ułatwianie wymiany handlowej i inwestycji między amerykańskimi firmami i sektorem publicznym. Ponadto będzie pełniła rolę partnera polskich firm inwestujących w USA oraz  amerykańskich przedsiębiorstw uruchamiających lub rozwijających działalność nad Wisłą. Polska Izba Handlowa będzie także aktywnie współpracować z polskim rządem oraz amerykańskimi i polskimi organizacjami handlowymi. Siedziba Izby znajduje się w Waszyngtonie.