Zalewska przekonuje, że reforma edukacji nie spowoduje zwolnień wśród nauczycieli

23
Listopad
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W „Kwadransie politycznym” TVP1 minister edukacji narodowej przekonywała, że po wprowadzeniu zmian w oświacie powstanie kilka tysięcy nowych klas i w związku z tym będzie więcej pracy dla nauczycieli. Zapewniała także, że nie będzie pustych budynków a szkoły mają odpowiednio dużo czasu na przeprowadzenie zmian.

– Nie będzie pustych szkolnych budynków. Mamy tylko dwa tysiące samodzielnych gimnazjów i każde z nich będzie miało pięć lat, aby stać się 8-klasową szkołą podstawową – mówiła Anna Zalewska w „Kwadransie politycznym” TVP1.

Minister edukacji przekonywała również, że reforma nie zwiększy bezrobocia wśród nauczycieli. – Zakładamy, że powstanie kilka tysięcy dodatkowych oddziałów i w związku z tym będzie więcej pracy – stwierdziła.

Zalewska przyznała także, że obecnie resort skupił się na wzmocnieniu komunikacji. W ramach tych działań do każdej szkoły zostały wysłane pakiety informacyjne. – Każdy rodzic wie, na jaki numer telefonu może zadzwonić do ministerstwa – powiedziała szefowa resortu edukacji.