Zdaniem Gowina, ustawa o szkolnictwie wyższym otworzy przed uczelniami duże szanse

21
Sierpień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wicepremier powiedział w Radiu Kraków, że ustawa o szkolnictwie wyższym otworzy przed uczelniami duże szanse. W ten sposób odniósł się do zbliżającego się Narodowego Kongresu Nauki. Pochwalił również Uniwersytet Warszawski za umiejętność wykorzystywania szans.

W trakcie Narodowego Kongresu Nauki, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie Jarosław Gowin ma przedstawić projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Minister podkreślił, że projekt był szeroko konsultowany z naukowcami i politykami, dlatego nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem.

 – Przed kongresem spotkam się z komisją edukacji. Posłowie prawicy się zapoznają z projektem – mówił Gowin. Jednocześnie zaznaczył, że ustawa otworzy duże szanse przed polskimi uczelniami. – Te szansie niektóre uczelnie potrafią wykorzystać – powiedział szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego. W tym kontekście wymienił Uniwersytet Warszawski, który w rankingu szanghajskim awansował o ponad 100 pozycji. – Szkoda, że Uniwersytetowi Jagiellońskiemu się tego nie udało zrobić – dodał.

Ranking szanghajski obejmuje 500 najlepszych uczelni. UW zajął w nim pozycję bliską 300. miejsca. UJ zajmuje miejsce w pierwszej połowie piątej setki zestawienia.