Zdaniem Rzymkowskiego po wetach prezydenta powinno dojść do zmian personalnych w resorcie sprawiedliwości

28
Lipiec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Poseł Kukiz’15 powiedział w radiowej Trójce, że odrzucenie przez Andrzeja Dudę ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego nie świadczy dobrze o pracy ministerstwa sprawiedliwości. Zwrócił także uwagę na, nieuzasadnioną jego zdaniem, krytykę prezydenta ze strony części polityków PiS.  

 

– Pani premier Beata Szydło powinna się zastanowić nad pewnymi decyzjami kadrowymi, bo to nie służy wizerunkowi Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Tomasz Rzymkowski w radiowej Trójce odnosząc się do wet prezydenta. – W tej sytuacji, kiedy pan prezydent pokazał nie żółtą, a czerwoną kartkę, powinni podać się do dymisji odpowiedzialni za to, łącznie z szefem resortu sprawiedliwości. Tak ja bym się zachował, gdyby moja reforma tak długo forsowana i tak usilnie broniona okazała się bublem prawnym w oczach głowy państwa – stwierdził wiceprzewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości.

Poseł Kukiz’15 skomentował także napięcia pomiędzy częścią polityków PiS a Pałacem Prezydenckim. – Bardzo dziwią mnie ataki wiceministra Jakiego na pana prezydenta i ministrów jego kancelarii. To jest ten sam obóz i warto byłoby zachować jakąś wstrzemięźliwość. Pan prezydent jest doktorem nauk prawnych, ma prawo podjąć taką, a nie inną decyzję – powiedział Tomasz Rzymkowski. Według niego, politycy partii rządzącej w swoich wypowiedziach przekroczyli pewne granice. – Oni są z tego samego obozu politycznego. Gdyby byli z wrogich, byłoby to powiedzmy po części uzasadnione – stwierdził