Zgromadzenie Parlamentarne Rzeczypospolitej Polskiej i Gruzji – uchwała Sejmu

23
Marzec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

„W celu rozwijania i umacniania przyjaźni oraz współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Gruzją, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – działając w porozumieniu z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej – postanawia powołać Zgromadzenie Parlamentarne Rzeczypospolitej Polskiej i Gruzji. Zadaniem Zgromadzenia jest rozpatrywanie spraw interesujących Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej i Parlament Gruzji oraz przyjmowanie wspólnych stanowisk w tym zakresie” – czytamy w uchwale.

Powołanie Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Gruzji było jednym z tematów rozmów podczas ubiegłorocznego spotkania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego parlamentu Gruzji Irakli Kobakhidze.

Jak powiedział Marszałek Sejmu podczas wspólnego oświadczenia, zacieśnianie współdziałania obu krajów traktowane jest jako wzmacnianie współpracy państw całej Europy Środkowej i Wschodniej. – Kierujemy się „zasadą równi z równymi, wolni z wolnymi” i uważamy, że ta współpraca powinna obejmować wszystkie państwa kontynentu europejskiego bez względu na ich wielkość. Szczególnie zależy nam na współpracy z Gruzją – mówił Marek Kuchciński.