1,3 miliona złotych na głowę dostali chłopcy Drzewieckiego

13
marzec
2013

Posted by redakcja

Posted in Aktualności / Kuluary Sejmowe

0 Comments

Poseł PiS Marcin Mastalerek z sejmowej komisji sportu zaapelował w środę do prezesów spółki PL2012, aby przekazali premie na cele charytatywne. „Panowie Herra i Bogucki otrzymali po 1,3 miliona złotych. To 30 razy więcej niż dostali marszałkowie i wicemarszałkowie Sejmu. Tak jak marszałkowie musieli przeznaczyć na cele charytatywne pod pręgierzem opinii publicznej swoje premie, tak samo chłopcy Drzewieckiego powinni przekazać swoje na cele charytatywne” – powiedział Mastalerek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

„Panowie Herra i Bogucki mają bardzo duży wybór” – podkreślił Poseł PiS który przesłał w środę listę organizacji pożytku publicznego do spółki PL2012.

Mastalerek przyznał, że premie zostały przyznane zgodnie z prawem. „Tak samo było z premiami dla marszałków Sejmu. Tam też nie było mowy, że złamano prawo. Ale nikt nie ma wątpliwości, że w czasie kiedy 800 tysięcy dzieci jest niedożywionych nie powinno przyznawać się takich nagród” – zaznaczył.

Kontrakty były skonstruowane w taki sposób, by obaj prezesi zarabiali mniej, a po zakończeniu projektu Euro 2012 mogli dostać wysokie premie – wyjaśnił Mikołaj Piotrowski, Rzecznik spółki PL2012+ (pod taką nazwą spółka działa od 1 stycznia 2013).

„Rada Warszawy wyznaczała co roku kilkadziesiąt zadań, celów, kryteriów do realizacji, które następnie bardzo szczegółowo analizowała i oceniała. Wszystkie te lata zostały rozliczone i na tej podstawie zostały wypłacone te pieniądze” – zaznaczył rzecznik PL2012+.

Dariusz Joński SLD – wyliczył iż przeciętny Kowalski musiałby by pracować przy średniej pensji 36lat! Ci panowie zarobili to w kilka miesięcy – powiedział

Nadal pozostają pytania:

Kto odpowie za przeciekający dach, basen zamiast murawy i setki mniejszych usterek. Teraz także miasto zwleka z wydaniem zgody na mecz. Straż sądzi iż obiekt nie spełnia standardów przeciwpożarowych.

 

basen-narodowy

 
Spółka PL.2012 została powołana – jako spółka celowa ministra sportu i turystyki – 7 września 2007 roku. Do jej zadań należały działania koordynacyjne i kontrolne związane z przygotowaniami do Euro 2012 realizowanymi przez stronę publiczną. Obecnie spółka, już pod nazwą PL2012+, jest od 1 stycznia 2013 roku operatorem Stadionu Narodowego w Warszawie.

/-/ sejm24.pl