27. rocznica powołania Straży Granicznej

17
maj
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Minister spraw wewnętrznych i administracji, podczas uroczystych obchodów Święta Straży Granicznej podkreślił, że funkcjonariusze tworzą jedną z kluczowych formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski. W 27. rocznicę powołania SG minister podziękował pogranicznikom za codzienną, często niełatwą służbę i pracę.

W uroczystości na dziedzińcu Belwederu uczestniczyli: szef MSWiA Joachim Brudziński, Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, Halina Szymańska, szef Kancelarii Prezydenta RP, generał brygady SG Tomasz Praga, komendant główny Straży Granicznej oraz zaproszeni goście z innych formacji mundurowych.

Święto Straży Granicznej było okazją do promocji na pierwszy stopień oficerski ponad stu funkcjonariuszy i wręczenia dwudziestu funkcjonariuszom  oraz pracownikom Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę. – Szczególne podziękowania należą się uhonorowanym dziś Krzyżami Zasługi i Medalami za Długoletnią Służbę. Wasza postawa stanowi wzór i inspirację dla młodych funkcjonariuszy, także tych którzy otrzymują dziś promocję oficerską – powiedział minister.

Także wiceminister Jarosław Zieliński dziękował funkcjonariuszom za ich służbę. -Dzięki Waszemu patriotyzmowi i profesjonalizmowi Polacy mogą czuć się bezpiecznie. Dziękuję Wam za czuwanie nad polskimi i unijnymi granicami, a także za działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich, którzy przebywają w Polsce – mówił wiceszef MSWiA.