Kaczyński o potrzebie zmiany zasad samorządowej ordynacji wyborczej

17
luty
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Według prezesa PiS konieczność wprowadzenia nowych zasad przeprowadzania wyborów samorządowych jest konieczna, aby uniemożliwić ich fałszowanie. Zapowiedział również powołanie, w niedługim czasie, pełnomocników ds. wyborów samorządowych. Gość TVP3 Białystok stwierdził również, że trzeba „przewietrzyć” samorządy.

 

– Następne wybory dadzą odpowiedź na pytanie, czy sprawujący władzę PiS idzie dobrą drogą, którą akceptuje społeczeństwo – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym w Białymstoku dla miejscowego oddziału TVP.

Zdaniem lidera partii rządzącej, polskie samorządy należy „przewietrzyć”. Jednocześnie zapewnił, iż celem zmian nie jest wypychanie dobrych samorządowców z areny publicznej. Kaczyński stwierdził, że przydadzą się oni na innych stanowiskach w samorządach, w tym kontekście wymienił powiaty i samorządy województw. – A poza tym jest także i Warszawa, są instytucje centralne. Nam naprawdę brakuje w tej chwili ludzi doświadczonych, dobrze przygotowanych i uczciwych, bardzo mocno to podkreślam – mówił szef PiS w TVP3 Białystok. Według niego dobrzy samorządowcy zawsze znajdą sobie – znaczące miejsce w życiu publicznym. I my będziemy w tym pomagać – powiedział.