Kaczyński przekonuje, że dla PiS dobry wynik w wyborach jest równoznaczny ze zwycięstwem

24
luty
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Prezes PiS nie zamierza jeździć Dudabusem po Polsce bo uważa, że kandydat jego partii na prezydenta sam sobie dobrze radzi. Jednak nie oznacza to braku pełnej mobilizacji we wszystkich strukturach PiS, które mają wspomagać Andrzeja Dudę w walce o fotel prezydenta.

– Dla nas sukcesem będzie zwycięstwo, a nie „dobry wynik”, jak twierdzą niektórzy – mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Jednocześnie poinformował, że wszystkie struktury PiS przekształciły się w sztaby wyborcze. – Nasz kandydat jest kandydatem zjednoczonej prawicy – zaznaczył prezes PiS. Ponadto zapowiedział, że nie ma zamiaru – zastępować ani uzupełniać kandydata, bo on sobie dobrze radzi. W związku z tym Kaczyński nie planuje podróżowania po kraju Dudabusem. – Bronisław Komorowski przedstawia się jako kandydat obywatelski, a każdy wie, że jest prezydentem i kandydatem PO – powiedział szef PiS. Podkreślił przy tym, że jego partia otwarcie mówi, że Andrzej Duda jest kandydatem zjednoczonej prawicy, przede wszystkim PiS.

Do tej pory Kaczyński nie uczestniczył w kampanii, ale we wtorek wybiera się do Wrocławia, gdzie – będzie zagrzewał do zaangażowania, do walki koleżanki i kolegów partyjnych. (…) Moją rolą jest zachęcać i dopilnować, by partia zrobiła wszystko dla sukcesu w tych wyborach. Dla nas sukcesem będzie zwycięstwo – druga tura i zwycięstwo w drugiej turze – podkreślił lider PiS.