KE ponawia ofertę dialogu z władzami w Warszawie

01
sierpień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rzeczniczka KE Mina Andreewa powiedziała, że oferta dialogu ze strony Komisji Europejskiej wobec polskich władz jest nadal aktualna. Nie wykluczyła również, że wiceszef KE Frans Timmermans przyjedzie do Polski.

 – Wysłaliśmy list, teraz jest miesiąc na przesłanie odpowiedzi. Jak wiecie nasza oferta w sprawie dialogu jest wciąż aktualna – mówiła podczas konferencji prasowej Andreewa. Przypomniała, że Timmermans wysłał w piątek list do ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z ponownym zaproszeniem dla niego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry do Brukseli w dogodnym dla nich terminie. Poinformowała, że KE nie otrzymała jeszcze odpowiedzi z Warszawy. – Możemy prowadzić dialog i komunikować się na wiele sposobów. Nie wykluczałabym, że na pewnym etapie (Timmermans) pojedzie do Warszawy – dodała Andreewa.

Komisja Europejska poinformowała w sobotę o wszczęciu postępowania wobec Polski o naruszenie unijnych przepisów. Powodem tej decyzji była publikacja w Dzienniku Ustaw ustawy o ustroju sądów powszechnych.