Komunikat MEN dot. protestu nauczycieli

21
grudzień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Pedagodzy domagają się podwyżek pensji. W ramach protestu zaczęli brać masowe zwolnienia lekarskie, przez co w wielu placówkach nie odbyły się zajęcia a rodzice mieli problemy z zapewnieniem opieki dzieciom. Jest to oddolna akcja nauczycieli popierana przez ZNP.

„Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z kuratorami oświaty monitoruje sytuację realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach oraz placówkach oświatowych w całym kraju. Sytuacja 18 grudnia br. wyglądała następująco. Większość przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w całym kraju funkcjonowało bez zakłóceń. Na ponad 39 tys. przedszkoli, szkół, placówek w 58 nauczyciele są na zwolnieniach lekarskich. Z powodu nieobecności nauczycieli były prowadzone zajęcia opiekuńcze lub dostosowano plan lekcji do możliwości organizacyjnych szkoły. Z łącznej liczby ok. 702 tys. nauczycieli na zwolnieniach lekarskich (w szkołach, przedszkolach, w których zauważalna była absencja) jest 1466 nauczycieli” – czytamy w komunikacie resortu.

„Ministerstwo Edukacji Narodowej zobowiązało kuratorów do dalszego monitorowania sytuacji. Jedno jest pewne, uczniowie mają mieć w szkole zapewnione bezpieczeństwo i opiekę” – napisała rzecznik prasowa MEN Anna Ostrowska.