Konferencja dot. realizacji programu „Dobry Start”

31
sierpień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja podsumowująca dwa miesiące funkcjonowania programu „Dobry Start”. Uczestniczyli w niej premier Mateusz Morawiecki, minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Według Mateusza Morawieckiego najlepszym dowodem na to, że program „Dobry Start” był potrzebny, jest liczba złożonych wniosków – z 3 mln 400 tys. rodzin uprawnionych do świadczenia wniosek złożyło ponad 2,5 mln. Szef rządu zwrócił uwagę, że jedną z najważniejszych cech programu jest jego równość i powszechna dostępność. – Objęte są nim wszystkie dzieci. Wyprawka nie powinna dzielić w szkole dzieci na lepsze i gorsze – powiedział premier.

Natomiast Anna Zalewska zaznaczyła, że program „Dobry Start” pomoże w rozwiązaniu problemu braku przyborów szkolnych. – Wyprawka jest dla dzieci po to, by w pełni wyposażone mogły iść do szkoły. A jednocześnie jest dla szkoły i nauczycieli, dlatego że znikają troski z początku roku szkolnego, kiedy nauczyciele martwili się, że niektóre dzieci nie mają podstawowych przyrządów, narzędzi czy też pomocy – mówiła minister edukacji.