Konkurs „Magia mowy ciała” rozstrzygnięty

22
kwiecień
2013

Posted by redakcja

Posted in Aktualności

0 Comments

Konkurs „Magia mowy ciała” został zorganizowany przez Warszawską Grupę Doradców PR po raz drugi. Tym razem uczestnikami byli parlamentarzyści, pracownicy biur poselskich oraz urzędnicy samorządowi. Konkurs trwał 2 tygodnie i był elementem programu Akademia Urzędnika Samorządowego. WGD PR zrealizowała go z własnych środków.

 

W tym czasie wpłynęło do nas ponad 200 odpowiedzi. Wśród nich znalazło się aż 51 prawidłowych. Wystarczyło rozszyfrować mowę ciała każdej z czterech osób na załączonym do konkursu zdjęciu. Nagrodą było 10 zaproszeń na bezpłatne szkolenie z komunikacji z wykorzystaniem mowy ciała. W dniu 19 kwietnia sierotka wylosowała dziesiątkę laureatów. Przedstawiamy ich listę:

  1. Maciej Banicki z Gorzowa
  2. Krzysztof Kaczanowski z Poznania
  3. Beata Maczka z Brukseli
  4. Mirosława Zielony z Koszalina
  5. Anna Dobrzańska z Białego Boru
  6. Joanna Wysocka z Ząbek
  7. Zbigniew Krasiński z Sieradza
  8. Sławomir W. – anonimowy pracownik GOK i Biblioteki PublicznejJ
  9. Krzysztof Pruszak z Nowej Wsi Lęborskiej
  10. Mariola Smolorz z Dąbrowy Tarnowskiej

 

Konkurs miał dwa główne cele. Pierwszym było nagrodzenie samorządowców i polityków, którzy poptrafią skutecznie komunikować się z mieszkancami i dziennikarzami. Drugim celem było zwrócenie uwagi na znaczenie komunikacji niewerbalnej w procesie porozumiewania się z klientami. To komunikacja niewerbalna w 93 porcentach decyduje o prawidłowej ocenie urzędnika i systemu pracy instytucji.

 

W 2012 roku Warszawska Grupa Doradców PR zorganizowała Plebiscyt „Urzad Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”. Pilotaż odbył się na Mazowszu. Patronami pomysłu byli Związek Miast Polskich i Polskie Stowarzyszenia Public Relations. Gala Plebiscytu w maju ub. r. zgromadziła 140 samorządowców z Mazowsza. Wśród nich było 4 prezydentów miast, 15 burmistrzów, 10 starostów i 22 wójtów. Prezydentem Roku został wybrany Pan Andrzej Nowakowski z Płocka. Burmistrzem Roku jest Pan Grzegorz Benedykciński z Grodziska Mazowieckiego. Dla WGD PR bardzo ważnym celem plebiscytu było docenienie pracy dziennikarzy lokalnych i obywatelskich.

 

Lena Litwiniuk

Kierownik Biura

0 796 479 025 i 0 668 01 83 53

rzecznik@wgd-pr.pl, biuro@wgd-pr.pl

www.wgd-pr.pl