Konwencja Zjednoczonej Prawicy

03
lipiec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Prezes PiS na konwencji Zjednoczonej Prawicy w Przysusze powiedział, że trzeba budować Polskę sprawiedliwą, zasobną i nowoczesną. Pochwalił zmiany w dziedzinie spraw społecznych, mówił o sukcesach w polityce międzynarodowej, podkreślił również, że reforma sądów jest kwestią fundamentalną.

Konwencja Zjednoczonej Prawicy odbyła się w podradomskiej Przysusze. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Polski Razem. Nie zabrakło również premier i ministrów jej rządu.

  – Musimy zbudować Polskę nie tylko sprawiedliwą, ale także zasobną – i to jest wielkie oczekiwanie znacznej części naszego, przynajmniej potencjalnego, elektoratu – Polskę nowoczesną. Musimy ją budować – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS, zwracając się do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, powiedział, że powodem do dumy dla PiS są sprawy społeczne. W tym kontekście wymienił program „Rodzina 500 plus”, emerytury, leki dla seniorów, płacę minimalną i walkę z umowami śmieciowymi. – To jest swego rodzaju zmiana ustroju społecznego Polski – ocenił.

Według Kaczyńskiego reforma sądownictwa jest fundamentalna. – Sądy pozostały w istocie jak w PRL, mutowały przez ten czas, ale są kontynuacją. Ze wszystkimi tego fatalnymi skutkami. (…) To musi być zmienione – powiedział.

Zdaniem prezesa PiS w dziedzinie polityki międzynarodowej – odnosimy różne sukcesy, pracujemy i nad naszym statusem i nad naszą pozycją. Oczywiście musimy pracować dalej, bo polityka zagraniczna, szczególnie takiego państwa jak Polska, to jest jakby taka jazda na rowerze. Trzeba umieć jeździć i ostro pedałować. I my to robimy. (…) Polityka dobrze rządzonego kraju to polityka, która po pierwsze zapewnia bezpieczeństwo, po drugie zapewnia właściwy status państwu – status to jest coś takiego trwałego, przynajmniej względnie trwałego i zabiega o pozycję. Bo pozycja nawet największych, najpotężniejszych państw o bardzo silnym statusie – jest pozycją zmienną. Tak wygląda nasza polityka zagraniczna – stwierdził Kaczyński.