Łapiński ma nadzieję na kontynuację dobrej współpracy między prezydentem i większością parlamentarną

28
lipiec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rzecznik Andrzeja Dudy podkreślił, że prezydent w czasie swojego urzędowania we wszystkich kwestiach pomagał rządowi i większości parlamentarnej. Zwrócił także uwagę, że zawetowanie dwóch ustaw przez głowę państwa spotkało się z uznaniem części środowisk prawicowych.

Krzysztof Łapiński pytany w programie I Polskiego Radia o relacje między PiS, a prezydentem, podkreślił, że Duda w okresie swojego urzędowania we wszystkich sprawach bardzo pomagał obozowi Zjednoczonej Prawicy. – Prezydent bierze udział w reformowaniu państwa razem z obecnym rządem – powiedział. W tym kontekście wymienił Program 500 Plus i skrócenie wieku emerytalnego. – To jest ogromna wartość, że obóz rządowy, który składa się z większości parlamentarnej i prezydent, mają podobne kierunki myślenia, czy tożsame, wywodzą się z tego samego pnia ideowego, wtedy jest łatwiej pracować – stwierdził rzecznik prezydenta. Jednocześnie wyraził nadzieję, że ostatnie wydarzenia nie pogorszą współpracy między prezydentem i ośrodkiem parlamentarno-rządowym.

Łapiński zwrócił także uwagę, że decyzja Dudy w sprawie wet spotkała się z uznaniem znaczących osób na prawicy. – Cieszę się i dziękuję za takie głosy wsparcia w tych dniach, jak premiera Olszewskiego, bo to autorytet szerzej, niż tylko dla prawicy, a dla prawicy szczególnie – zaznaczył. – Prezydent nie powiedział, że nie chce reformy wymiaru sprawiedliwości, powiedział że chce, że ją przeprowadzi, tylko w sposób spokojny, który nie budzi emocji, który nie dzieli społeczeństwa – dodał rzecznik Andrzeja Dudy.