Łapiński powiedział, że prezydenckie projekty o SN i KRS wskażą kierunki zmian w sądownictwie

28
lipiec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rzecznik prezydenta w Programie I Polskiego Radia poinformował, że propozycje dotyczące reformy sądownictwa przygotują prawnicy z Kancelarii Prezydenta pod kierunkiem jednego z prezydenckich ministrów.

W poniedziałek Andrzej Duda poinformował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jednocześnie zapowiedział przygotowanie własnych projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Krzysztof Łapiński pytany w radiowej Jedynce, kiedy poznamy skład zespołu ekspertów, który przygotuje prezydenckie propozycje dotyczące reformy sądownictwa, odparł: – To generalnie będą przygotowywali prawnicy, pracujący w Kancelarii Prezydenta, czyli to najbliższe zaplecze prezydenta, pod kierunkiem zapewne jednego z ministrów. Rzecznik prezydenta dodał, że na dalszym etapie prac, zostaną do nich włączone różne środowiska. – Chcę podkreślić jasno, że to będzie projekt prezydencki, więc to prezydent nada pewne kierunki, to prezydent wskaże, co chce, żeby było w tym projekcie. (…) Natomiast chcemy też, żeby potem była jakaś szersza dyskusja na ten temat, żeby nie było, że ktoś jest zaskoczony, że posłowie mówią, że nie widzieli projektu (…), więc nie chcemy popełnić pewnych błędów, które popełnione zostały w ostatnich tygodniach – powiedział Łapiński.