Magierowski przekonuje, że prezydent nie wycofuje się z obietnicy podwyższenia kwoty wolnej od podatku

22
listopad
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP powiedział w TOK FM, że Andrzej Duda liczy, iż w ramach reformy podatkowej zapowiadanej przez rząd zostaną przygotowane rozwiązania, które pozwolą na podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Zapewniał również, że prezydent nie ucieka od odpowiedzialności.
 

Marek Magierowski zapytany podczas rozmowy w radiu TOK FM o realizacje obietnicy wyborczej Andrzeja Dudy, który w trakcie kampanii zapowiadał podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, odparł – Pan prezydent ma nadzieję, że w ramach kolejnej reformy, czyli reformy tak naprawdę podatkowej, którą szykuje rząd, zostaną wprowadzone takie rozwiązania, które pozwolą na wprowadzenie kwoty wolnej w tej czy innej formie i w takim czy innym okresie. Pan prezydent mówił także o tym, że niekonieczne jest wprowadzenie tej kwoty wolnej od podatku od razu w takiej wysokości, jaka została zapowiedziana, że może to zostać rozłożone w czasie. Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta przypomniał również, że Duda w kilku wywiadach mówił o tym, iż kadencja prezydenta trwa pięć lat, a Sejmu cztery lata, i to jest – czas, po którym wyborcy będą mogli prezydenta i większość parlamentarną z tego rozliczać.

– Dzisiaj mamy do czynienia nawet nie z projektem ustawy o tzw. jednolitym podatku, tylko na razie mamy do czynienia z pewnymi koncepcjami, które są ogłaszane przez ministrów rządu i wicepremiera Morawieckiego i ministra Kowalczyka. Poczekajmy na konkretne rozwiązania, na razie ich nie ma. Wtedy, kiedy będą, będziemy mogli rozmawiać o tym, czy kwota wolna od podatku rzeczywiście zostanie podwyższona, czy nie – dodał Magierowski.

– Pan prezydent Duda nie ucieka od tej odpowiedzialności, pani premier Beata Szydło wzięła współodpowiedzialność za te reformy i na razie, jak widać w kilku konkretnych przypadkach udało się te reformy przeprowadzić. W moim przekonaniu dość szybko jak w przypadku 500 plus czy choćby obniżenia wieku emerytalnego – stwierdził szef prezydenckiego biura prasowego.