MEN zapewnia, że plan podwyżek dla nauczycieli jest realizowany prawidłowo

06
kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W komunikacie, resort przekonuje, że nie ma opóźnień w wypłacaniu zapowiadanych zwiększonych wynagrodzeń dla nauczycieli. W ten sposób ministerstwo odniosło się do informacji, że w związku ze zbyt późnym wydaniem rozporządzenia samorządy nie mogą wypłacać pedagogom podwyżek.

„Nauczyciele otrzymają wyrównanie pensji, uwzględniające podwyżki od 1 kwietnia br. najpóźniej do końca miesiąca. Samorządy są do tego zobowiązane tzw. ustawą okołobudżetową” – napisano w komunikacie.

„Przypominamy, że począwszy od kwietnia 2018 roku rozpoczęliśmy wprowadzanie planu podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli o ok. 15,8% w ciągu trzech lat. Jest to porównywalne z przewidywanym w tym okresie wzrostem przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej – 15,9%. Kolejne etapy podwyższania płac nauczycielskich zostaną wprowadzone odpowiednio od stycznia 2019 r. oraz od stycznia 2020 r. Ponadto należy przypomnieć, że ostatnia podwyżka płac nauczycieli miała miejsce w 2012 r. W 2017 r. po raz pierwszy od 5 lat nauczyciele otrzymali waloryzację wynagrodzeń w wysokości 1,3%” – czytamy w komunikacie resortu.