MF zapewnia, że nie buduje dochodów budżetowych kosztem przedsiębiorców

10
sierpień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Wiceminister finansów Paweł Gruza mówił podczas konferencji prasowej, że nie jest prawdą jakoby dochody budżetowe państwa były budowane kosztem niezwróconego podatku VAT przedsiębiorcom i ich płynności finansowej. W czasie spotkania z dziennikarzami mówiono także o wyłudzeniach podatku VAT oraz nieskuteczności w ściąganiu tej daniny za czasów rządów PO-PSL.

 – W opinii publicznej pojawiły się przekazy, że my budujemy dochody budżetowe kosztem niezwróconego podatku VAT przedsiębiorcom, kosztem uszczerbku na ich płynności finansowej. To jest teza fałszywa. Wykluczamy tego typu działanie naszych służb skarbowych – zapewniał wiceszef resortu finansów podczas konferencji prasowej.

 Kolejną sprawą omawianą podczas spotkania z mediami były wyłudzenia podatku VAT i nieskuteczności w jego ściąganiu za rządów koalicji PO-PSL. – Kwestia wyłudzeń VAT powodowała, że państwo stawało się swoistym reketierem, czyli osobą, która pobiera, wymusza płatności na uczciwych przedsiębiorcach. Sytuacja, w której państwo pobiera podatek VAT od uczciwej części gospodarki i pozwala na jego wyłudzanie przez zorganizowane grupy przestępcze jest sytuacją moralną skrajnie negatywną (…) Pozwalanie na okradanie państwa jest rzeczą skrajnie naganną, z którą właśnie podjęliśmy walkę od początku rządu PiS – powiedział Gruza.