MON chce w pierwszej kolejności kupić okręty podwodne

12
czerwiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Mariusz Błaszczak, w programie Gość Wiadomości w TVP1 mówił, że Rada Ministrów przyjęła dokumenty, które stanowią podstawę, żeby można było rozpocząć proces wyposażenia Wojska Polskiego w nowoczesny sprzęt. Zapowiedział przystąpienie do kolejnych negocjacji, w których w pierwszej kolejności mają być kupione okręty podwodne.

Polska marynarka dysponuje zaledwie kilkoma  – przestarzałymi okrętami podwodnymi. Minister obrony narodowej odnosząc się do planów modernizacyjnych przygotowanych przez resort powiedział, że trzy kraje są zainteresowane przedstawieniem Polsce swoich ofert w tym zakresie. – Podczas mojej wizyty w Brukseli i Hadze rozmawiałem na ten temat z ministrami obrony Francji, Niemiec i Szwecji. Stworzyliśmy podstawy prawne i finansowe do tego, żeby proces modernizacji sił zbrojnych postępował – mówił Błaszczak.

Szef MON pytany o stałą obecność baz amerykańskich na terenie naszego kraju powiedział. – Rozmawiamy na ten temat. Musimy pamiętać, że to jest jednak proces. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo Polsce i Europie oraz wpływa pozytywnie na stan bezpieczeństwa wolnego świata. Jednocześnie przypomniał, że temat obecności stałych baz USA na terenie Polski był poruszany podczas jego poprzednich wizyt w USA i rozmów m.in. z doradcami prezydenta USA oraz spotkania z sekretarzem obrony J. Mattisem.