MSWiA o pomocy finansowej dla poszkodowanych w nawałnicach

16
sierpień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Straty i problemy po nawałnicach są sukcesywnie usuwane. Pomoc finansowa dla poszkodowanych województw została uruchomiona. Pieniądze są już w gminach. Łączna kwota, która będzie wypłacona to prawie 31 mln zł. Środki trafią do ponad 6 tys. rodzin – poinformował Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA powiedział, że straty i problemy po nawałnicach są sukcesywnie usuwane. – Komendanci zapewnili, że z dróg zostały usunięte konary powalonych drzew, jest zapewniona dostawa wody – w wielu przypadkach przy użyciu strażackich agregatów. W sobotę pół miliona osób było pozbawionych dostaw energii elektrycznej, na dziś jest to niespełna 27 tys. osób – relacjonował.

Minister poinformował, że od poniedziałku gminy dysponują środkami finansowymi na wsparcie dla poszkodowanych. – Pomoc została uruchomiona i środki trafiły na konta samorządów. Już od wczoraj gminy mają pieniądze i sukcesywnie uruchamiają wsparcie. We współpracy z wojewodami i samorządami trwa szacowanie szkód – mówił Błaszczak. Dodał, że ponad 6 tys. rodzin poszkodowanych podczas nawałnic otrzyma w sumie prawie 31 mln zł.

Szef MSWiA podziękował również funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom OSP za ofiarność i zaangażowanie w działania związane z usuwaniem skutków nawałnic.

Podczas nawałnic, które przeszły nad Polską zginęło 6 osób, a ponad 50 zostało rannych, w tym 12 strażaków.