MSWiA obiecuje większe pieniądze dla policji

29
czerwiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W odpowiedzi na zapowiadane protesty policjantów resort wydał komunikat, w którym zapewnia o otwartości na dialog ze związkowcami. W dokumencie podkreślono, że wspólnym celem obu stron jest zapewnienie funkcjonariuszom jak najlepszych warunków służby.

„Minister Joachim Brudziński jest otwarty na dalsze rozmowy o wszelkich propozycjach związkowców. Do tej pory odbyły się 23 spotkania i rozmowy szefa MSWiA z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych. Ponadto w stałym kontakcie ze stroną związkową jest powołany przez szefa MSWiA pełnomocnik ds. kontaktów ze związkami zawodowymi, Edward Zaremba. Do tej pory odbył on ponad 100 spotkań, których tematy dotyczyły postulatów funkcjonariuszy. Jesteśmy przekonani, że to właśnie otwartość na dialog oraz gotowość do kompromisów pozwalają osiągnąć porozumienie”- napisało ministerstwo w komunikacie.

„Postulaty i propozycje związkowców są zawsze starannie analizowane w resorcie. Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania funkcjonariuszy, po wielu latach zaniedbań, są o wiele większe. Zapewniamy jednak, że robimy wszystko, by postulaty funkcjonariuszy i możliwości budżetowe udało się pogodzić” – czytamy w komunikacie.

„Resort wprowadził i realizuje Program Modernizacji Służb Mundurowych. Formacje podległe MSWiA w latach 2017-2020 otrzymają łącznie niemal 9,2 miliardów zł. Policja w ramach tych środków otrzyma niemal 6 miliardów zł. Jednym z podstawowych elementów tego programu są podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb. Dzięki sukcesywnie wprowadzanym podwyżkom uposażeń, już w styczniu 2019 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o ponad 800 zł więcej niż w 2015 r., a wynagrodzenia pracowników cywilnych wzrosną średnio o 750 zł. Warto zaznaczyć, ze w maju br. podnieśliśmy pensje dla najmniej zarabiających funkcjonariuszy. Zwiększyliśmy również o 175 zł brutto wysokość dodatku stołecznego. Kwota tego dodatku nie była zmieniana od 2009 r. Również ze środków z Programu Modernizacji systematycznie i konsekwentnie realizujemy zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia oraz poprawiamy standardy służby w całej Polsce” – poinformowało MSWiA.