Narada kadry kierowniczej policji

02
luty
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Joachim Brudziński uczestniczył w odprawie kadry kierowniczej policji w Szczytnie. Było to pierwsze spotkanie nowego szefa MSWiA z komendantami wojewódzkimi i rektorami szkół policyjnych. Minister podkreślił, że Program Modernizacji Służb Mundurowych realizowany przez resort to inwestycja w bezpieczeństwo obywateli.    

– Silne państwo i bezpieczni obywatele, to dobrze wyposażona Policja oraz dobrze opłacani funkcjonariusze, którzy są pełni przekonania, że praca w Policji to służba – mówił Brudziński podczas odprawy kadry kierowniczej Policji w Szczytnie.

Minister zapowiedział, że będzie odwiedzał każde województwo, żeby poznać specyfikę poszczególnych regionów. Komendanci podczas odprawy przedstawili charakterystykę garnizonów, którymi kierują.

W odprawie uczestniczył również wiceminister Jarosław Zieliński, który podziękował za 2 lata współpracy z szefami garnizonów.  – Mamy za sobą przekształcenia związane ze sposobem funkcjonowania Policji. Chodzi zwłaszcza o zbliżanie Policji do społeczeństwa – powiedział wiceminister.

  
Dziękuję za dotychczasową pracę, ale będę oczekiwał dalszych sukcesów szczególnie w zwalczaniu tej najbardziej uciążliwej i odczuwanej przez obywateli przestępczości – zapowiedział szef resortu. Brudziński podkreślił także, że ważne jest, aby funkcjonariusze pracowali zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi. – Naszym wspólnym zadaniem powinna być absolutna minimalizacja postaw, które uchybiają i przynoszą ujmę policyjnemu mundurowi i etosowi – stwierdził minister.

          
Nawiązując do Programu Modernizacji Służb Mundurowych szef MSWiA powiedział – Jest bardzo dobra perspektywa 6 mld zł, które do 2020 roku trafią do polskiej Policji. Jednak to muszą być bardzo dobrze wydane pieniądze – zaznaczył. Środki pochodzące z programu pozwolą na zakup wyposażenia, remonty i budowę jednostek Policji. – Te inwestycje trzeba realizować sprawnie i szybko, żeby nie zmarnować tej szansy. To jest stwarzanie warunków nie tylko na dzisiaj, ale również na dalsze lata – mówił wiceminister Jarosław Zieliński.

W 2018 roku zaplanowano zakup kamer na mundury, które będą rejestrowały interwencje funkcjonariuszy. Takie rozwiązanie testowane jest w trzech garnizonach: stołecznym, dolnośląskim i podlaskim. Program przewiduje również pieniądze na podwyżki. Pierwszą z nich funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali w styczniu 2017 r. Do 2019 r. funkcjonariusze zarobią w sumie o 609 zł więcej. – Chcę żeby za Państwa pośrednictwem do wszystkich komend popłynęła informacja, że są środki, aby od 1 maja br. podnieść uposażenia dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy – powiedział Brudziński.