PO i Nowoczesna wystartują razem w wyborach samorządowych

16
kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Oba ugrupowania zaprezentowały porozumienie wyborcze dla Mazowsza, które ma objąć m.in. wspólne listy do sejmiku wojewódzkiego oraz kandydatów na prezydentów miast. Komitet pod nazwą „Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska” powalczy o głosy wyborców w całym kraju. 

Grzegorz Schetyna podczas mazowieckiej konwencji Platformy i Nowoczesnej zaznaczył, że nie jest to – formalne zjednoczenie. (…) To jest zjednoczenie programowe, pomysł na wspólnotę naszych działań, aktywności, na to, żebyśmy mogli dać Polakom nadzieję.

Z kolei Katarzyna Lubnauer wymieniła elementy koalicyjnego programu dla samorządów. Znalazły się w nim: nadzór nad praworządnością i przejrzystość procedur, liberalne wartości w obszarze jakości życia i kultury, poszukiwanie nowych inwestycji, rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego, usprawnienie administracji samorządowej, poprawa stanu środowiska naturalnego i jakości powietrza oraz rozwój transportu publicznego, mądre planowanie przestrzenne, a także pomoc rodzinom.

Lider PO zapowiedział, że obie partie będą szukały porozumienia z innymi środowiskami wolnościowymi i prodemokratycznymi. – Nie popełnimy błędu węgierskiej opozycji. Zrobimy wszystko, żeby dać Polakom alternatywę dla złych rządów PiS – mówił.

Szefowa Nowoczesnej podkreśliła, że samorządy to wielki sukces Polski, ponieważ potrafią skutecznie pozyskać środki europejskie i dbać o lepszą jakość życia swoich mieszkańców. – Samorząd to bliskość z ludźmi i ich problemami, to codzienne wsłuchiwanie się w głos Polaków i aspiracji, jakie mają, a nie działanie wbrew nim, jak robi to PiS. Samorząd to codzienna praca, a nie awanturnictwo, które proponuje nam w kraju partia Jarosława Kaczyńskiego – powiedziała. Lubnauer podkreśliła, że najbliższe wybory – będą najważniejszym od lat plebiscytem. Zadecydują o tym, jaki będzie samorząd: czy to będzie samorząd kreatywny, otwarty na ludzi, bliski człowiekowi, czy to będzie samorząd pełen konfliktów, awantur i polityki historycznej. (…) Nasza koalicja obywatelska, koalicja Platformy i Nowoczesnej stała się faktem, jest nadzieją dla wielu Polaków i Polek, połączeniem doświadczenia i energii, nowości; zrobimy wszystko, by wygrywać kolejne wybory: mamy determinację, mamy zapał, mamy ideały, mamy odwagę (…) i siłę mamy –  mówiła przewodnicząca Nowoczesnej.