Ponowne uruchomienie polskiej ambasady w Dakarze

05
listopad
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef MSZ podczas inauguracji ambasady RP w Dakarze mówił o tym jak ważna jest współpraca pomiędzy obydwoma krajami. Minister zwrócił także uwagę, że Senegal stanowi wzór pokojowego współżycia przedstawicieli różnych społeczności i religii.

– Bardzo się cieszę, że mogę być dzisiaj w Senegalu i oficjalnie zainaugurować działalność naszej Ambasady w tym kraju – powiedział szef polskiej dyplomacji. – Dakar jest naszym oknem na Afrykę – podkreślił Jacek Czaputowicz. Zwrócił także uwagę, że jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ musimy śledzić wydarzenia na świecie, w tym to co dzieje się w Afryce. Minister zaznaczył, że Senegal jest wzorem pokojowego współżycia przedstawicieli różnych społeczności i religii.

„Szef polskiego MSZ podkreślił, że ponowne uruchomienie Ambasady RP w Dakarze w 2016 r., po ośmioletniej przerwie, stanowi wyraz ważnej współpracy między Polską a Senegalem, a także innymi państwami Afryki Zachodniej. Zaznaczył też, że proces przywracania polskiej obecności dyplomatycznej w Afryce ma szerszy wymiar. W tym kontekście przypomniał o otwarciu w 2017 r. ambasady RP w Republice Tanzanii” – poinformował resort.

Szef MSZ podziękował również miejscowej Polonii za kultywowanie związków z Ojczyzną i promowanie polskiej kultury w Afryce. – Jesteście Państwo ambasadorami polskości, dajecie pewne świadectwo, wnosicie na afrykańską ziemię cenne dla nas wartości – powiedział Czaputowicz.