Premier przypomniała ministrom, że najważniejszy jest interes zbiorowy

28
Kwiecień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Po spotkaniu Beaty Szydło z członkami jej gabinetu Rafał Bochenek poinformował, że szefowa rządu przypomniała wszystkim ministrom, że stanowią jedną drużynę, w której nie ma miejsca na wolne elektrony, indywidualne ambicje i kariery.

 – Było to spotkanie organizacyjne, narada techniczna, która co jakiś czas tutaj w kancelarii premiera jest (…) przez panią premier organizowana – mówił rzecznik rządu. – W trakcie tego spotkania pani premier zwracała uwagę na kilka rzeczy, przede wszystkim przypomniała wszystkim ministrom, że jesteśmy jedną drużyną, która pracuje na jednym programie i ma jeden wspólny cel. Nie ma absolutnie miejsca na wolne elektrony, na jakieś indywidualne ambicje, na indywidualne kariery. Najważniejszy jest interes zbiorowy – zaznaczył.

 – Jeśli natomiast chodzi o dyscyplinę medialną, to bardzo ważne jest to, by ministrowie nie zapominali, że najważniejsza jest praca w resortach. (…) Jeśli chodzi o ich aktywność medialną najważniejsze jest to, aby zachowywać przede wszystkim umiar i powściągliwość – powiedział Bochenek.

 – Takie spotkania odbywały się już co najmniej kilka razy, tutaj w kancelarii premiera i na pewno pokazują, że są potrzebne i co jakiś czas na pewno one powinny być organizowane i na pewno będą organizowane – zapowiedział rzecznik rządu.

 – Przypomniano jeszcze raz ministrom, jak należy pracować i przypomniano również zasady aktywności medialnej. I w tym aspekcie, i w tych zakresach premier Beata Szydło będzie przyglądała się działalności poszczególnych resortów. Jeżeli oczywiście będzie trzeba, to będzie to egzekwowała i wyciągała konsekwencje – mówił Bochenek. – Pani premier nie wskazywała nikogo imiennie, to było wystąpienie skierowane do wszystkich ministrów. A ja myślę, że każdy minister indywidualnie podszedł do tej sprawy i potrafił odnieść te uwagi, które były kierowane, również do siebie, po to, by przeprowadzić odpowiednie korekty w swoim działaniu, w działaniu swojego resortu – dodał.