Projekt ustawy o ratownictwie zakłada upaństwowienie tej służy

30
marzec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Minister zdrowia liczy, że ustawa o ratownictwie będzie głosowana na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Ratownicy medyczni na kwiecień zapowiedzieli protesty.

– Na ostatnim spotkaniu z ratownikami, co oni podkreślali, przedstawiłem im projekt rozporządzenia który wchodzi do konsultacji międzyresortowych i społecznych. Było ono zawarte w porozumieniu z zeszłego roku, które z ratownikami podpisał minister Radziwił (…) chodziło o dodatek, który zagwarantował pan minister. Zrealizowałem te ustalenia, ponieważ przez rok część ratowników tych pieniędzy nie dostawała – powiedział w radiowej Trójce Łukasz Szumowski.

Jednak na tym postulaty ratowników się nie kończą. Domagają się oni m.in. uchwalenia „małej” ustawy o ratownictwie, która utknęła w komisji zdrowia. – Trudno mi tu odpowiadać za parlamentarzystów, ale projekt jest procedowany w Sejmie. Niestety część posłów opozycji zgłosiła kolejne pytania i ustawa musiała wrócić do komisji zdrowia. Bardzo liczę na to, że będzie on głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – mówił minister. – Projekt zakłada upaństwowienie służy ratowniczej. To był wyborczy postulat Prawa i Sprawiedliwości. To jest postulat środowisk ratowniczych. Jest w tym trochę logiki, trudno sobie wyobrazić, że policja jest policją prywatną – stwierdził Szumowski.