Rada Krajowa PO dotycząca polityki zagranicznej

26
luty
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

W Warszawie odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, poświęcona polityce zagranicznej, podczas której mówiono o konieczności naprawienia szkód spowodowanych w tej sferze przez obecną władzę.

Podczas Krajowej Rady PO Grzegorz Schetyna przedstawił diagnozę polityki zagranicznej obecnej władzy. Mówił o tym, że w skutek działań PiS osłabiane są fundamenty bezpieczeństwa Polski: sojusz z USA oraz współpraca w ramach UE i NATO. Zwrócił także uwagę, że relacje regionalne są w poważnym kryzysie, Grupa Wyszehradzka nie funkcjonuje a sąsiedzi Polski wolą współpracę bez udziału Warszawy.

– Izolacjonizm PiS wymaga od nas bardzo konkretnych działań. Przedstawiliśmy projekt nowelizacji ustawy o IPN, jest to doskonały sposób na ugaszenie pożaru w relacjach z USA, Izraelem i Ukrainą. Europosłowie PO pracują nad najlepszym dla Polski projektem budżetu UE dla Polski w tym czasie rząd PiS nie robi nic i sam wypisuje się z rozmowy w tej kluczowej sprawie. Przedstawimy projekt debaty nad wejściem do Strefy Euro, która po wyjściu Wielkiej Brytanii stanie się jądrem UE. Chcemy pokazać, że Strefa to korzyść dla Polaków i polskich przedsiębiorców. Dołożymy wszelkich starań, aby odbudować politykę wschodnią, stabilna Ukraina i racjonalne relacje z Rosją są w interesie Polski. Co więcej inne kraje szeroko pojętej Europy Wschodniej również mają aspiracje europejskie a my wiemy jak im pomóc – zapowiedział szef PO.