Radosław Sikorski zrezygnował ze startu w wyborach parlamentarnych

21
lipiec
2015

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Polityk PO poinformował na Twitterze , że nie wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu. Wcześniej wiceszef Platformy Obywatelskiej planował start w Bydgoszczy co nie podobało się wielu jego partyjnym kolegom.

„Zdecydowałem, że nie będę kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Dziękuję mieszkańcom ziemi bydgoskiej za to, że przez dekadę miałem zaszczyt Państwa reprezentować” – napisał były marszałek Sejmu na Twitterze.

Radosław Sikorski podczas swojej kariery politycznej pełnił funkcję m.in. ministra obrony oraz spraw zagranicznych, był marszałkiem Sejmu, posłem i senatorem. W 2010 roku został wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Według wstępnych informacji w październikowych wyborach jedynką listy PO w Bydgoszczy zamiast Radosława Sikorskiego zostanie bliska współpracowniczka premier Ewy Kopacz, szefowa MSW Teresa Piotrowska.

Sikorski zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu w związku z upublicznieniem w internecie materiałów ze śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej. Mówił wówczas, że rezygnuje z troski o Platformę Obywatelską, która jako jedyna może utrzymać pozycję wypracowaną przez nasz kraj na arenie międzynarodowej. Sikorski zapowiedział wtedy, że będzie liderem listy PO w swoich rodzinnych okolicach, w Bydgoszczy, co zdziwiło wielu polityków Platformy.