Rządowe konsultacje dot. CPK

05
czerwiec
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego uruchamia punkt konsultacyjny dla mieszkańców i zaprasza na kolejne spotkania otwarte.

W Urzędzie Gminy w Baranowie został uruchomiony punkt informacyjno-konsultacyjny dla mieszkańców gmin, na terenie których ma powstać Port „Solidarność”. W tym tygodniu pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild spotka się również z mieszkańcami gmin Teresin i Wiskitki.

Punkt informacyjno-konsultacyjny jest obsługiwany przez osoby wyznaczone przez pełnomocnika rządu ds. CPK. Mieszkańcy trzech gmin objętych inwestycją (Baranów, Teresin i Wiskitki) mogą uzyskać w nim dane dotyczące inwestycji oraz zgłosić swoje uwagi i postulaty. Konsultanci udzielą informacji dotyczących ustawy o CPK, dalszych kroków z nią związanych, a także wpływu inwestycji na życie mieszkańców, w tym korzyści płynących z powstania Portu. Punkt, w zależności od zainteresowania mieszkańców, będzie działał co najmniej do końca listopada 2018 r.

Oprócz uruchomienia punktu informacyjno-konsultacyjnego, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild odbędzie kolejne spotkania otwarte z mieszkańcami gmin objętych inwestycją.