Rzecznik rządu przekonuje, że sprawdzenie umów w spółkach SP, to rutynowa kontrola

19
wrzesień
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rafał Bochenek komentując decyzję ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego dotyczącą wystąpienia do resortów, którym podlegają spółki, o informacje w sprawie umów przez nie zawieranych, stwierdził, iż jest to rutynowa kontrola i monitorowanie tego, co się dzieje w spółkach Skarbu Państwa.

 

– Pan minister Kamiński, po ustaleniach z premier Beatą Szydło, dziś wystąpił do ministrów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa, o udostępnienie umów na obsługę promocyjną, prawniczą i jeszcze wiele innych umów, które wiążą się z obsługą outsourcingową – powiedział rzecznik rządu. Dodał, iż ministrowie – mają czas do końca września, aby zaprezentować te dokumenty.

– Będziemy na pewno kontrolować takie działania. Nam zależy na tym, aby wszelkie działania we wszystkich podmiotach publicznych były jak najbardziej przejrzyste, uczciwe. To jest rutynowa kontrola, monitorowanie tego, co się dzieje w spółkach Skarbu Państwa. Pani premier bardzo wyraźnie zapowiedziała to podczas swego wczorajszego wystąpienia: będziemy tępić wszelkie nieprawidłowości – podkreślił Bochenek.

Rzecznik rządu pytany o dużą liczbę sprawdzanych spółek oraz o to czy występują podejrzenia dotyczące nieprawidłowości w tych wszystkich spółkach, odparł: – Nie, kontrolujemy. To jest rutynowe działanie. (…) Chcemy mieć wszystko pod kontrolą. Chcemy wiedzieć, że wszelkie działania i wszelkie kontrakty, umowy, które są tam zawierane, są zawierane na zasadach rynkowych, uczciwych i na tym nam zależy – stwierdził Bochenek.