Rzecznik rządu zapewnia, że nie ma sporu między prezydentem i szefem MON

14
sierpień
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Rafał Bochenek odnosząc się do ostatnich wydarzeń na linii Pałac Prezydencki – resort obrony stwierdził, że ważne jest, iż trwa dyskusja pomiędzy Andrzejem Dudą i Antonim Macierewiczem. Dodał również, że należy tonować emocje i nerwy. Rzecznik wypowiedział się także na temat przyszłości szefa MON.

Komentując relacje prezydenta i szefa resortu obrony, Bochenek powiedział dziennikarzom, że nie nazwałby tego sporem. – Trwa dyskusja o różnych sprawach, o sprawie wypracowania dowództwa nad polską armią, sprawie nominacji generalskich. Ważne, że ta dyskusja trwa, a skoro trwa dyskusja, to i padają różne argumenty merytoryczne, które zbliżają nas do tego, by te sprawy rozwiązać. (…) Cieszymy się oczywiście, że taka dyskusja się toczy. Z jednej i drugiej strony widać pewną otwartość, ale ważne jest też to, byśmy uspokoili emocje i w tym duchu wypowiada się premier Beata Szydło – aby tonować emocje, tonować nerwy, które nie powinny być tutaj żadnym doradcą – stwierdził rzecznik rządu.

Bochenek dopytywany o ewentualną dymisję Antoniego Macierewicza, odpowiedział, że pytanie o dymisje ministrów pojawia się przy każdej poważniejszej dyskusji. – Ciężko już poważnie podchodzić do tych insynuacji i sugestii, wolałbym się skupić na tym, byście państwo obserwowali uważnie to, co się dzieje w poszczególnych resortach. W tym momencie trwają prace nad wypracowaniem systemu dowództwa nad polską armią i mamy nadzieję, że wreszcie zostaną one zwieńczone sukcesem – powiedział rzecznik rządu.