Sasin podkreślił, że rząd musi podejmować wspólne decyzje

28
wrzesień
2016

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Jacek Sasin w programie „Gość poranka” komentując rekonstrukcję gabinetu Beaty Szydło stwierdził, że celem zmian jest aby ten rząd przebudować strukturalnie. Żeby skończyła się Polska resortowa, to że każdy resort działa w swoim obrębie i nie widzi całości.

 

Premier zapowiedziała, że w tym tygodniu zostaną przedstawione zmiany personalne i systemowe w rządzie, a wszyscy ministrowie zostali przez nią zobowiązani do dokonania przeglądu swoich resortów.

– Nie spodziewam się wielkiej rekonstrukcji, raczej drobnej korekty, która ma spowodować, że rząd będzie lepiej działał w tym zakresie, w którym nigdy nie było dobrze, czyli pewnej koordynacji działań, współpracy pomiędzy resortami. Szczególnie w tym zakresie, który dzisiaj jest kluczowy, czyli gospodarce – stwierdził polityk PiS. Według niego – reorganizacja pewnie będzie związana również z pewnymi korektami personalnymi, (…) chodzi przede wszystkich o to, aby ten rząd przebudować strukturalnie. Żeby skończyła się Polska resortowa, żeby skończyło się to, że każdy resort działa w swoim obrębie i nie widzi całości – powiedział. – Rząd to jest całość, to jest jedna pięść, która musi podejmować wspólne decyzje. Dlatego stworzenie mechanizmów koordynacji działań jest konieczne i niezbędne –  zaznaczył Sasin.