Schetyna zapowiada wniosek o wotum nieufności dla rządu

23
listopad
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef PO w „Salonie politycznym Trójki” stwierdził, że afera w Komisji Nadzoru Finansowego pokazuje patologię państwa PiS. Odniósł się także do wycofania przez rząd z ustawy o Sądzie Najwyższym.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapowiedział na antenie radiowej Trójki, że – będzie kolejny wniosek o wotum nieufności dla rządu. (…) Zadecydowały ostatnie sprawy, np. afera w KNF i brak reakcji w tej sprawie, co pokazuje, że państwo nie funkcjonuje, pokazuje także patologię państwa PiS. Złożyliśmy wniosek o powołanie komisji śledczej, ale jutro będziemy składać wniosek o odwołanie rządu. Widać dekompozycję w obozie władzy i w samym PiS. Grożenie palcem przez prezesa Kaczyńskiego nie jest przypadkowe. Wierzę, że ta różnica zdań i brak akceptacji dla ich polityki wewnątrz klubu będą się rozszerzały. My chcemy debaty, informacji w jaki sposób doszło do patologicznych zachowań w państwie PiS – tłumaczył Grzegorz Schetyna.

Szef Platformy nawiązując do zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym przygotowanych przez rządzących, stwierdził że  – Wycofanie się PiS z ustawy o SN jest nieprawdziwe, wymuszone. To próba politycznej rozgrywki. Chciałbym, żeby przestali demolować niezawisłość sądów. Trzeba wrócić do stanu sprzed wojny wydanej polskiej praworządności. PiS próbuje oszukać Komisję Europejską, a intencja jest ciągle ta sama, czyli chcą zdemolować niezawisłość i trójpodział władzy.