Spotkanie dot. nowelizacji ordynacji wyborczej do PE

14
sierpień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Przedstawiciele Kukiz’15, PSL, Partii Razem oraz Prawicy Rzeczypospolitej, którzy z inicjatywy stowarzyszenia Klub Jagielloński, skierowali do prezydenta list z apelem o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji do Parlamentu Europejskiego spotkali się z Andrzejem Dudą.

Sygnatariusze listu argumentują, że nowela utrudni mniejszym ugrupowaniom uzyskanie mandatu do PE ponieważ faktyczny próg wyborczy będzie wynosił kilkanaście procent zamiast pięciu. To z kolei spowoduje, że część społeczeństwa nie będzie miała swoich reprezentantów w europarlamencie.

 – Prezydent podczas poniedziałkowego spotkania wysłuchał uwag organizacji apelujących o weto; przedstawił też swoje opinie czy wątpliwości co do tej ustawy – poinformował rzecznik Andrzeja Dudy. Krzysztof Łapiński dodał, iż prezydent podejmie ostateczną decyzję w sprawie ustawy w najbliższych dniach.

W spotkaniu, razem z Andrzejem Dudą uczestniczyli szef kancelarii prezydenta Halina Szymańska, wiceszef KPRP Paweł Mucha, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz sekretarz stanu Krzysztof Łapiński.