Szczerski uważa, że propozycje KE są niezgodne z duchem prawa europejskiego

25
styczeń
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef Gabinetu Prezydenta RP  odnosząc się do ostatnich informacji z Brukseli stwierdził, że próba powiązania wypłat z budżetu UE z politycznymi ocenami jest niezgodna z istotą polityki spójności Unii.

Wczoraj unijna komisarz ds. sprawiedliwości Vera Jourova potwierdziła w Brukseli, że Komisja Europejska pracuje nad sposobem uzależnienia wszystkich środków UE od funkcjonowania skutecznego wymiaru sprawiedliwości oraz praworządności w krajach członkowskich.

Krzysztof Szczerski komentując tą wypowiedź zaznaczył, że – próba wiązania wypłat z budżetu UE z politycznymi ocenami i warunkami innymi niż obiektywne wskaźniki jest niezgodna z istotą polityki spójności Unii Europejskiej.

Według prezydenckiego ministra – jest to propozycja tak niedorzeczna, że może być albo jakimś nieporozumieniem albo wynikać z silnych nacisków politycznych na Komisję Europejską, aby za wszelką cenę, także kosztem naruszania ducha prawa europejskiego, szukać pieniędzy po to, by znaleźć środki na rozwiązywanie problemów, które niektóre państwa Unii sprowadziły na nas decyzjami politycznymi z ostatnich lat.