Szkolenia PR

Prowadzimy indywidualne szkolenia dotyczące autoprezentacji.

Jeżeli to czytasz, to jestem przekonany że powinniśmy się spotkać. Przeprowadziłem wiele rozmów osobami medialnymi, ale wierz mi, większość z nich, popełniała zwykłe głupie błędy.

Pomyślałem iż jest to właściwy moment aby zająć się tym problemem. Na indywidualnym szkoleniu dowiesz się jak mówić aby być zrozumiany, jak zaprezentować swoją osobę w 15 sekund.

Wszystko jest ważne, otoczenie, światło, postawa. Jeżeli udzielasz wywiadu przed kiepskim kamerzystą, to jak sądzisz, jaki będzie twój przekaz? Zapewne kiepski. Ale jeżeli poznasz moje techniki prezentacji, będziesz mógł wpłynąć na swój wizerunek przed kamerą.

Od 2008 roku zajmuję się pracą reporterską, wiem jaki materiał dla realizatora jest ciekawy, a jaki nie. Pomyśl jeżeli ktoś przez 8 godzin składa materiały filmowe, jaki uzna za dobry ? Oczywiście ten co jest, który zajmuje mało czasu na zmontowanie, ten który jest dobrze nagrany.

A co to oznacza? Oświetlenie, ekspozycja postaci, jakość głosu, otoczenie, plan drugi etc. To wszystko wpływa na to czy materiał „przejdzie” czy nie. Jeżeli to czytasz, to zapewne masz już doświadczenie z wystąpieniami, zapewne denerwowało Ciebie nie raz, że twoją twarz zakrywał … mikrofon, a kiedy wręczasz kwiaty masz zdjęcie tylko twojego ucha, albo tył twojej głowy. Wiele razy pytano mnie – „czy dobrze wyglądam? ręce złożone (trójkącik) czy wzdłuż ciała?” – nie ma na to czasu, przed wystąpieniem powinieneś to wiedzieć, jaki ma być twój odbiór (otwarty czy zamknięty, stanowczy czy gotowy do zmiany).

Czy czasami zdarza ci się , że podczas wywiadu, dla rozluźnienia, podskakujesz na piętach ? Zmień to koniecznie 🙂

Kolejnym etapem twojej pracy powinno być, co powiedzieć aby przekaz poszedł dalej. Mówisz, mówisz i nic, nie dochodzi na pierwszy poziom, wystarczy jeden gest aby to odwrócić.

Czy pamiętasz materiał z Poseł Krystyną Pawłowicz? Przez 10 dni nie schodził z pierwszych stron gazet, telewizji, internetu ?

tvpatvn24

Jestem autorem tego nagrania, które na youtube obejrzało 160.000 tyś osób

Pamiętaj, jeżeli robisz to co zawsze, to jakich rezultatów możesz oczekiwać?

Takich jak zwykle!

Możesz to zmienić i wiele więcej , zadzwoń a przedstawimy Tobie naszą ofertę

Marcin Korczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *