Według Schetyny wybory samorządowe będą świadczyły o dojrzałości opozycji

20
kwiecień
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Lider PO w radiu TOK FM powiedział, że wybory samorządowe będą świadczyć o dojrzałości opozycji, o tym czy jest ona w stanie znaleźć to, co wspólne i odsunąć to, co dzieli. Poinformował też, że przy wyborze kandydatów na listy wyborcze rozmawia z różnymi środowiskami.

Schetyna mówił w radiu TOK FM, że przy wyborach samorządowych trzeba wyciągnąć wnioski z wyborów na Węgrzech. – Lekcja węgierska jest dojmująca. Te wnioski są bardzo proste: wspólna lista opozycji, opozycja razem jak najszerzej, od centroprawicy do lewicy – stwierdził. Przewodniczący Platformy dodał, że przy wyborze kandydatów na listy wyborcze rozmawia z różnymi środowiskami. – W poniedziałek podpisujemy umowę w Poznaniu i w kilku miastach w Wielkopolsce co do sejmików, co do miasta. Miasto po mieście, powiat po powiecie będziemy przychodzić z tą koalicją i będziemy ją rozszerzać – powiedział.

 Schetyna podkreślił, że mino, iż jest zwolennikiem rozmowy, to nie należy dyskutować – o wszystkim ze wszystkimi. Muszą być jakieś propozycje. (…) Jestem zwolennikiem rozmowy o projektach, także o personalnych, nawet jeżeli są trudne, ale chcę rozmawiać o nazwiskach, chcę się o nie spierać, ale nie chcę dyskutować w kilkadziesiąt osób, co powinniśmy zrobić – tłumaczył. Według lidera PO, przy wyborze wspólnych kandydatów – musi być wspólna podstawa. (…) Walczymy o demokrację, o obecność w Unii Europejskiej. Musimy zaprezentować antytezę złej polityki PiS i musimy to zrobić w jak najszerszej formule. (…) Z szacunkiem patrzę na tych, którzy demonstrują, którzy mają doświadczenie ostatnich miesięcy, ja chcę z nimi rozmawiać, ale zasada jest taka, że musimy dać Polakom nadzieję, to znaczy zbudować taką listę, która wygra te wybory, a nie pogrąży nas w kłótniach i w atakowaniu siebie – powiedział Schetyna.