Współpracownik premiera Węgier: Wizyta prezydenta Trumpa bardzo ważna dla całego regionu. Grupa Wyszehradzka silniejsza niż kiedykolwiek

13
lipiec
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Balázs Molnár, specjalista ds. europejskich w urzędzie premiera Viktora Orbána, w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” bardzo pozytywnie ocenił wizytę Donalda Trumpa w Warszawie.

„Prezydent Stanów Zjednoczonych, uczestnicząc w szczycie, wsparł nie tylko nas, ale także państwa bałtyckie i Bałkany Zachodnie” – podkreślił w rozmowie z Anną Gwozdowską węgierski polityk.

Molnár ocenił także współpracę w Grupie Wyszehradzkiej. „Jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Zawsze bronimy głośno naszego stanowiska i ten styl działania nas wzmacnia. Oczywiście czasem są potrzebne konsultacje w szerszym gronie i dlatego istnieje Wyszehrad Plus, skupiający Chorwację, Rumunię, Bułgarię i Słowenię. Grupę V4 łączy wiele spraw, nie tylko sprawa blokowania relokacji imigrantów. Jesteśmy przeciwko federalizacji Europy” – powiedział Molnár. Polityk zaznaczył również, że to nie Polska, czy Węgry dzielą Unię, ale często robią to kraje starej Wspólnoty, tzw. piętnastki. „Silna Polska wzmacnia Grupę Wyszehradzką. Zależy nam na tym aby Warszawa zyskała rangę w Unii, na którą zasługuje” – oświadczył.