Wysokie nagrody dla szefowej Kancelarii Sejmu

11
październik
2017

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

„Super Express” poinformował, że szefowa kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska dostała 37 tys. zł nagród. Urzędniczka jeszcze niedawno pracowała w klubie parlamentarnym PiS.

„Pani minister Agnieszce Kaczmarskiej (…) przyznano nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w łącznej kwocie brutto 36 772,90 zł. Nagrody zostały przyznane za znaczny wkład wniesiony w obsługę Sejmu i jego organów” – poinformowało gazetę sejmowe biuro prasowe.

„Super Express” przypomina, że Kaczmarska, w październiku zeszłego roku, została szefową Kancelarii, zastępując na tym stanowisku wieloletniego szefa Lecha Czaplę. Kaczmarska była jego zastępczynią, a wcześniej przez wiele lat dyrektorem klubu parlamentarnego PiS. Nagrody są tylko dodatkiem do wynagrodzenia w wysokości 13-14 tys. zł brutto miesięcznie. „Pensja wysokich urzędników państwowych, w tym szefa Kancelarii Sejmu, składa się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W tym przypadku wynagrodzenie zasadnicze wynosi 9892,20 zł, dodatek funkcyjny 2649,70 zł. Szef Kancelarii ma też prawo do dodatku służbowego od 5 do 20 proc., a jego wysokość jest uzależniona od stażu pracy” – czytamy w gazecie informacje uzyskane z sejmowego biura prasowego.