Zostanie odtworzony pułk w Suwałkach

19
październik
2018

Posted by nawiejskiej

Posted in Na Wiejskiej

0 Comments

Szef MON spotkał się z żołnierzami oraz uczniami klas mundurowych w Suwałkach, gdzie zainaugurowano kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Mariusz Błaszczak poinformował także, że w najbliższych miesiącach zostanie zwiększona liczebnie jednostka operująca obecnie w mieście. 

–  Podjąłem decyzję o odbudowaniu pułku w Suwałkach, który został zlikwidowany przeszło 8 lat temu. Bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów – podkreślił minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami w 14 Suwalskim Dywizjonie Artylerii Przeciwpancernej. Mariusz Błaszczak poinformował, że w najbliższych miesiącach zostanie zwiększona liczebnie jednostka operująca obecnie w Suwałkach.  –  W ten sposób budujemy zdolności obronne w naszej Ojczyźnie. Powołując m. in. nowe jednostki wojskowe zwiększamy bezpieczeństwo naszego kraju  – powiedział minister.

Szef MON w Suwałkach zainaugurował także kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” na Podlasiu. – Wojska NATO stanowią dla nas wsparcie, ale to my sami musimy budować nasze zdolności obronne i musimy robić wszystko, by nasza Ojczyzna była bezpieczna – stwierdził.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, którą przygotował resort obrony narodowej, jest realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”, podczas których zespoły rekrutacyjne odwiedzają m. in. centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Żołnierze opowiadają zainteresowanym służbą w Wojsku Polskim o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Wskazują również, dokąd chętni powinni się zwrócić, żeby uzyskać szczegółowe informacje, wręczają foldery i ulotki.